KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14975187
nr 1497 5187
Max Hess
(1825-1868), Sverige
Signerad, blandteknik, daterad Paris -53. Ca 29x38 cm, yttermått inklusive ram: 34x42 cm
Max Hess, svensk bildkonstnär född 1825, död 1868.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 20:32:33
300 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)